به گزارش ledgerinsights ، یک روزنامه مراکشی گزارش داد که بانک مرکزی در حال ورود به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.
بانک الغریب (BAM) ، بانک مرکزی مراکش ، به Ledger Insights تأیید کرد که کمیته ای را برای بررسی موضوع تشکیل داده است. با این حال ، در حال حاضر در مراحل اولیه است.

با دبی اینجا همراه باشید.
این بانک به تحقیقات CBDC که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) در آن شرکت کرده است اشاره کرد. تحقیقات BIS نشان داد که 60 درصد از بانکها بعید است طی شش سال آینده CBDC صادر کنند ، اما 86 درصد از بانکها به نوعی فعالیت می کنند.

کمیته BAM ، "مشارکت ها ، مزایا و همچنین خطرات CBDC را برای اقتصاد ملی شناسایی و تجزیه و تحلیل می کند. علاوه بر این ، این کمیته تمام پیامدهای CBDC را در سیاست های پولی ، ساختار واسطه گری بانکی ، ثبات مالی و چارچوب قانونی به طور کامل بررسی خواهد کرد. "

این کمیته با توجه به کاربرد آنها در سطح ملی و بین المللی ، با سایر مقامات داخل کشور در مورد "اقداماتی که باید در رابطه با دارایی های رمزنگاری شده انجام شود" هماهنگی خواهد کرد.

BAM قصد ندارد به این زودی درهم دیجیتال صادر کند. "در شرایط فعلی ، و با در نظر گرفتن اصلاحات مختلف انجام شده توسط بانک مغرب برای ارتقا ابزارهای پرداخت الکترونیکی و کاهش پول نقد و منافع آنها فقط در میان مدت قابل ارزیابی است ، در نظر گرفتن صدور ارز دیجیتال در کوتاه مدت. "

ما قبل از تأیید BAM درمورد این خبر مردد بودیم زیرا مقاله نادرستی که قبلاً درباره تونس منتشر کرده بودیم. سال گذشته آژانس خبری روسی TASS اظهار داشت که شرکت مستقر روسیه Universa یک آزمایش CBDC رسمی اما نمادین را در یک رویداد تونس انجام داده است. در حالی که این آزمایش اتفاق افتاد و بانک مرکزی حضور داشت ، مشخص شد که غیررسمی است و ما در زمان انتشار پاسخی از بانک مرکزی دریافت نکرده بودیم. کار CBDC تونس نیز در مراحل اولیه است.

در همین حال ، در باهاما ، دلار شن و ماسه در حال حاضر در گردش است و چین در شرف برگزاری هفتمین جلسه آزمایشی ارز دیجیتال با 200000 نفر است. بانک مرکزی چین همچنین در یک پروژه CBDC چند مرزی چند ارزی شرکت می کند که شامل هنگ کنگ ، تایلند و امارات است.