به گزارش نیویورک تایمز , چین با یک ارز دیجیتال ملی پیشروی می کند,یوان الکترونیکی چین اکنون در شهرهایی مانند شنژن ، شانگهای و پکن در حال آزمایش است. هیچ قدرت عمده دیگری در کنار ارز دیجیتال داخلی نیست. آنابل هوانگ اخیراً برنده یک قرعه کشی دولتی شد تا آخرین آزمایش اقتصاد چین را تجربه کند: یک ارز دیجیتال ملی. خانم هوانگ ، 28 ساله ، استراتژیست تجارت در شنژن ، پس از پیوستن به قرعه کشی از طریق برنامه رسانه های اجتماعی WeChat ، یک پاکت دیجیتال با 200 یوان الکترونیکی چینی یا eCNY به ارزش حدود 30 دلار دریافت کرد. برای خرج كردنش ، او به یك فروشگاه راحتی در نزدیكی دفتر خود رفت و مقداری آجیل و ماست برداشت. 

با دبی اینجا همراه باشید.

سپس او یک کد QR برای ارز دیجیتال را از داخل برنامه بانکی خود برداشت که فروشگاه آن را برای پرداخت اسکن کرد. خانم هوانگ درباره تجربه eCNY گفت: "سفر نحوه پرداخت شما ، بسیار شبیه" به برنامه های پرداخت چینی دیگر است ، هرچند اضافه کرد که آنقدرها هم راحت نیست.

چین تلاش جسورانه ای را برای بازسازی روش کارکرد با ارز مورد حمایت دولت شروع کرده و ارز دیجیتال خود را با کیفیت های متفاوت از سپرده های نقدی یا دیجیتال به بازار عرضه کرده است. بانک مرکزی این کشور ، که آزمایش eCNY را سال گذشته در چهار شهر آغاز کرد ، طبق ارائه دولت ، اخیراً این آزمایشات را به شهرهای بزرگتری مانند پکن و شانگهای گسترش داده است.