شیراز، بلوار پاسداران، خیابان جهان آرا، پلاک 1
سوالی دارید؟ تعمیری دارید؟ مشاوره میخواهید؟ با ما تماس بگیرید. امکان کارت به کارت هم داریم!
09174732171
دسته‌بندی کالاها

پروژکتور بر اساس کارایی


دیتا پروژکتور از یک منبع ویدئویی ورودی که روی یک نمایشگر کوچک داخلی  دریافت می شود، استفاده می کند. نور ازطریق اسکرین تابیده شده سپس توسط یک  یا چند لنز گرفته شده و متمرکز می شود تا روی سطحی در فاصله مشخص نمایش  داده می شود. بیشتر پروژکتورهای امروزی، پروژکتورهای دیجیتالی هستند.  تکنولوژیهایی که معمولا در پروژکتورهای ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرند  شامل پروژکشن نور دیجیتال (DLP)، نمایش اسکرین مایع (LCD)، و کریستال مایع  روی سیلیکون (LCOS) می شود. پروژکتورهای ویدئویی با منابع نوری مختلف مثل  سیستم های لامپ های جیوه ای فشار بالا، دیود انتشار نور (LED)، دیود لیزر و  دیود لیزر/LED هیبرید به کار می رود.
مصرف کنندگان معمولا بسته به اینکه چطور از ویدئو پروژکتور استفاده می کنند  به دنبال مشخصات مختلفی هستند. این موارد شامل شفافیت و کنتراست، رزولوشن،  کیفیت رنگ و عمق کانونی می شود. اگر اتاق کوچک باشد ویدئوپروژکتوری با عمق  کانونی کوتاه که به “تابش کوتاه” نیز معروف است، مورد نیاز است. اگر یک  پروژکتور در یک محیط روشن مورد استفاده قرار می گیرد پس شفافیت و کنتراست  جزو مشخصات ضروری است. زمانیکه کیفیت تصویر مهم باشد مثلاً برای ارائه  پرزنتیشن یا نمایش های ویدئویی سرگرم کننده، رزولوشن بالا و کیفیت رنگ  مناسب جزو ضروریات است. رزولوشن بالا نیز موجب می شود بیننده نتواند فضای  بین پیکسل ها را تشخیص دهد که به نام اثر screen door معروف است.
یکی از مصارف دیگر دیتا پروژکتور ها که زیاد معمول نیست، استفاده در هدست  های واقعیت مجازی و نمایشگرهای heads-up (HUD) است. در برخی HUD ها و هدست  های واقعیت مجازی مثل گوگل گلس یا میکروسافت هلونز، تصویری که شخص می بیند  به سبب استفاده از آینه ها و پروژکتورهای ویدئویی کوچک در فاصله دورتری از  دید قرار می گیرد. بعلاوه از ویدئو پروژکتورها می توان در پروژکشن تصاویر  سه بعدی که به تصاویر استریو مشهورند نیز استفاده کرد.

ویدئو پروژکتورها از تنوع بسیار گسترده‌ای برخوردار هستند. برخی از  آن‌ها قیمت پایینی دارند در حالی که برخی دیگر قیمت بسیار زیاد و در حدود  صد میلیون تومان دارند. وضوح تصویر هر یک از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و  بهتر است پیش از این خرید به این مؤلفه توجه کرد. برخی از جدیدترین انواع  آن‌ها قابلیت نمایش سه‌بعدی تصاویر را نیز دارند که فضایی بسیار مهیج ایجاد  می‌کنند. همچنین برخی از آن‌ها دارای ورودی میکروفن هستند.
رزولوشن نمایشگر ویدئو پروژکتورها با یکدیگر متفاوت هستند و براساس اینچ  سنجیده می‌شوند.
ویدئو پروژکتورها را به راحتی می‌توان به سقف یا دیوار متصل کرد و از  تماشای فیلم و سریال لذت برد. می توان این دستگاه را جا به جا کرد و به راحتی از طریق پورت  HDMI به لپ‌تاپ و تبلت متصل کرد و از امکانات آن هم بهره‌مند شد. سایز  نمایشگر هر یک از این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند به همین دلیل پیش  از خرید به فضای در اختیار و دیوار مورد نظر برای انداختن تصویر بر روی آن  هم باید توجه کرد.


ویدئو پروژکتور های سینمایی

اين ويدیو پروژکتور هاي ايده آل براي سالن هايي در ابعاد متوسط تا بزرگ مي  باشد. سخنراني ها،  جلسات و ارائه مطالب از طريق ويدیو پروژکتور منحصر به  فرد و هر کدام مستلزم  امکانات خاصي هستند. محل ارائه مطالب از طريق دیتا  پروژکتور مي تواند از  سالن هاي بزرگ گرفته تا ايستگاه هاي مترو، پنجره هاي  فروشگاه ها و سخنراني  در دانشگاه ها متفاوت باشند.


ویدئو پروژکتورهای خانگی

پروژکتورهای خانگی معمولا دارای  شدت روشنائی مناسب سالن هستند و دارای رنج  زوم اپتیکال قوی می  باشند. این پروژکتورها معمولا برای استفاده در اتاق  نشیمن و یا اتاقی برای  نمایش فیلم نصب می شوند. در این چنین مکان هائی  کنترل نور محیطی معمولا  قابل کنترل است و می توان نور محیط را کم کرد. یکی  از ویژگی های  اساسی این پروژکتورها نسبت کنتراست بسیار بالای چنین  پروژکتورهائی است. هر  چه نسبت کنتراست بالاتر باشد تصویر بهتر به نظر می  آید و اختلاف تاریکی و  روشنائی بیشتر است.ویدئو پروژکتور های آموزشی

دستگاهایی که مناسب نمایش اشکال و نمودار ها و حروف با کنتراست بالا و خوانایی بسیار هستند.علاوه بر قیمت مناسب, اکثر آنها مقاومت بیشتری در مقابل استهلاک و  مناسب جابه جایی حمل نقل و استفاده روزمره میباشند.


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

پروژکتور اپسون Epson 480 Powerlite

4,950,000 4,900,000 تومان

پروژکتور ان ای سی NEC NP1250

4,100,000 3,900,000 تومان

پروژکتور ان ای سی NEC NP1150

6,950,000 6,900,000 تومان
14٪

پروژکتور هیتاچی Hitachi X2011N

4,500,000 3,900,000 تومان