پوزهای فروشگاهی در واقع  کامپیوترهایی هستند با بدنه ی صنعتی و قطعات داخلی با عمر بیشتر . بنابراین  باید روی آنها سیستم عامل نصب شود و بنا به هر شغل نرم افزار مورد نیاز را  تهیه کنید . همه ی کشوهای پول پورت اتصال به کامپیوتر یا صندوق فروشگاهی  را دارند و زمانی که دستور چاپ فاکتور را برای فیش پرینتر خود ارسال می  کنید در کشو به صورت خودکار باز می شود .

بارکد خوان ها دو نوع هستند سیم دار و بی سیم 

نوع بی سیم خودش دو دسته است  : آنلاین یا  دارای wifi که اطلاعات خوانده شده در لحظه به کامپیوتر منتقل  می شود و  offline که بارکدها را خواندید باید دستگاه را روی پایه بگذارید تا اطلاعات  به کامپیوتر یا صندوق فروشگاهی منتقل شود .

اگر شما سوپرمارکتی را اداره می کنید که در آن  میوه و سبزی و یا خواربار بسته بندی نشده می فروشید به یک ترازو برای وزن  کشی و تعیین قیمت نیاز دارید .

برخی ترازوها پرینتر صدور فاکتور دارند و برخی خیر

علاوه بر صدور فاکتور برخی ترازوها امکان صدور  لیبل بارکد دارند . این دستگاه ها برای فروشگاه هایی که صندوق فروشگاهی و  نرم افزار حسابداری دارند بسیار مناسب است چرا که لیبلی که ترازو ثبت می  کند و فروشنده روی بسته ی خرید می چسباند در هنگام تسویه در صندوق فروشگاهی  با بارکد خوان خوانده شده و فاکتور آن در سیستم نرم افزارتان ثبت می شود .  (مثل مراکز خرید زنجیره ای بزرگ )

یکی دیگر ا ز عوامل تعیین قیمت این دستگاه ها حداکثر وزنی است که تحمل می کنند .