به گفته گوگل ترندز میزان جستجوهای NFT و متاورس به صورت کاملاً محسوس کاهش  داشته است. البته در زمان تغییر نام فیسبوک به متا این جستجو ها به اوج  خود رسیده بود. نموداری که اخیرا از گوگل ترندز در مورد میزان جستجوی دو  کلمه NFT و  متاورس منتشر کرده است نشان می دهد این جستجو در نقطه ای در  ماه ژانویه به  اوج خود رسید ولی به مرور زمان سیر نزولی پیدا کرده است. به  طوری که اکنون  این میزان جستجو به افت محسوسی رسیده است.

یکی از دلایل کاهش این جستجو را می‌توان ترس از سرمایه گذاری در حوزه ی NFT  در طی زمان گذشته دانست. به طوری که پیش از این و قبل از وجود چنین  رویکردی NFT توانسته بود کاربران زیادی را به خود جلب کند. اوج این توجه به  زمان تغییر نام فیسبوک به متا و تبلیغات آن در مورد آینده فضای دیجیتال  بوده است. اما شاید به دلیل عدم ارائه چشم انداز منسجم توسط فیسبوک این  شرایط تغییر کرد.

جستجوی دیگر اصطلاحات در این زمینه مانند  کریپتو، بلاک چین، اتریوم و بیت کوین بهار سال گذشته افزایش داشته ولی  اکنون وضعیت پایداری دارد.

با توجه به اینکه میزان علاقه به NFT ها در  حال کاهش است بعضی منتقدان دلیل آنرا حمله نظامی روسیه به اوکراین  می‌دانند. اما با توجه به اینکه روند کاهش توجه از یک ماه قبل از حمله  نظامی آغاز شده بود بنابراین برخی از تحلیلگران بازار آن را بی ارتباط با  موضوع روسیه و اوکراین می‌دانند.