با وجودی که HTC سالها در بازار گوشی های موبایل غیبت داشته است اما  بنظر می رسد قصد دارد به زودی یک گوشی پرچمدار به بازار عرضه کند. این  شرکت از جمله شرکت هایی بود که در ساخت گوشی هوشمند خود به فناوری بلاکچین و  رمز ارز ها نیز توجه داشته است. اگرچه در مورد گوشی های هوشمند این شرکت  به نام Exodus 1 و Exodus 1s که مبتنی بر بلاکچین عرضه شده است اطلاعاتی در  دست نیست اما به نظر می‌رسد این کمپانی قرار است روی فناوری جدید دیگری در  گوشی پرچمدار خود سرمایه‌گذاری کند.

 طبق گزارش‌های منتشر شده توسط فون آرنا کمپانی تایوانی HTC اوایل سال جاری تمرکز خود را روی عرضه گوشی پرچمدار جدید بر مبنای متاورس آغاز کرده بود. طی شایعات اخیر این گوشی ها برخلاف گوشی های مبتنی بر بلاک  چین به عنوان پرچمدار بعدی این شرکت و بر مبنای فناوری واقعیت افزوده و  واقعیت مجازی خواهد بو.د هنوز اطلاعات دیگری از سایر ویژگی‌های گوشی جدید  HTC منتشر نشده است. برخی گزارش ها از معرفی این پرچمدار متاورس محور در  ماه آوریل خبر داده بودند. ماا به نظر می‌رسد این کمپانی تاریخ رونمایی را  به زمان دیگری موکول کرده است. طبق تاییدیه این شرکت گوشی هوشمند رده بالای  HTC Viverse به طور رسمی در هفتم تیر معرفی می شود.

پس از HTC U12 Plus این اولین پرچم دار این  شرکت محسوب می‌شود که پس از ۴ سال وارد بازار خواهد شد. با توجه به اینکه  HTC پیش از این بارها در فناوری واقعیت مجازی حضور داشته است، احتمالاً  گوشی ساخته شده توسط این شرکت نیز به نام Viverse در بین طرفداران خود  جذابیت بالایی داشته باشد. در صورت عدم موفقیت این گوشی ممکن است تنها در  بازار تایوان به فروش برسد.