حتماً پیش از نصب و راه اندازی ویدئو پروژکتور خود، به توصیه های تولیدکننده ی دستگاه، در زمینه ی محل مناسب نصب ویدئو پروژکتور دقت نمایید. اولین نکته ی مهم در این باره، رعایت حفظ فاصله بین ویدئو پروژکتور و دیوار و سقف می باشد. فاصله 60 سانتی متری می تواند برای تهویه مناسب باشد. عدم تهویه منجر به خرابی ویدئو پروژکتور شما خواهد شد.

سعی کنید همیشه از میزان حرارت دستگاه خود آگاه باشید و به هیچ وجه آن را در معرض نور مستقیم آفتاب و یا در کنار یک منبع گرمایشی قرار ندهید. استفاده از ویدئو پروژکتور در محیط های پایین تر از 40 درجه و یا بالاتر از 90 درجه در درازمدت منجر به خرابی آن خواهد شد و معمولاً این نوع خرابی ها تحت پوشش گارانتی کمپانی های سازنده نیستند. اگر قصد دارید ویدئو پروژکتور خود را بر روی سقف نصب کنید به هیچ وجه آن را درکنار دریچه ی کولر و یا هیتر قرار ندهید.
با دبی اینجا همراه باشید.
بهتر است ویدئو پروژکتور خود را در اتاق های پر از دود استفاده نکنید؛ چرا که دود تأثیر بسیاری بر روی کیفیت و نور تصویر دارد. نصب ویدئو پروژکتور در محیط های مرطوب نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود.
    تا آنجا که می توانید اتاقی که ویدئو پروژکتور شما در آن نصب است را خالی از گرد و غبار نگه دارید. همین طور اگر دستگاه خود را بر روی سقف نصب می کنید حتماً از پایه و لوازم قابل اطمینان و محکم استفاده نمایید. افتادن ویدئو پروژکتور بر روی زمین آسیب های جدی بسیاری به دستگاه وارد می کند.