تفاوت اسنپدراگون X70 با اسنپدراگون X65

کوالکام  در طی چند نسل گذشته، تأکید زیادی بر دریافت بهینه‌ی سیگنال در تراشه‌های  اسنپدراگون 5G داشته است. اسنپدراگون X65 در زمان عرضه، الگوریتم جدیدی را  ارائه می‌کرد که با تنظیم پویای قدرت رادیویی براساس نحوه‌ی نگه داشتن و  استفاده از گوشی هوشمند، قدرت سیگنال را به حداکثر می‌ساند.

qualcomm-snapdragon-x70-hero

حالا به گزارش Digitaltrends،  مدل X70 با بهره‌مندی از مجموعه‌ی کاملی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش  مصنوعی، علاوه بر بهبود متوسط سرعت، در مدیریت پرتو mmWave (موج میلی‌متری)  نیز بهتر عمل کرده و پیوند قوی‌تری برقرار می‌کند. پردازنده‌ی هوش مصنوعی  کوالکام در X70 همچنین با انتخاب شبکه و تنظیم آنتن، استفاده‌ای بهینه برای  دستگاه به ارمغان می‌آورد.

تفاوت اسنپدراگون X70 با مدل قبلی تنها  در به حداکثر رساندن عملکرد نیست؛ کوالکام همچنین اضافه می‌کند که X70 از  هر باند 5G موجود از پایه‌ی ۶۰۰ مگاهرتز تا طیف بالای موج میلی‌متری ۴۱  گیگاهرتز پشتیبانی و به سازندگان گوشی‌های هوشمند کمک می‌کند تا بهترین  گوشی‌های ممکن را برای بازارهای جهانی مورد هدف خود بسازند.

اسنپدراگون  X70 همان سرعت دانلود ۱۰ گیگابایتی 5G مدل X65 را ارائه می‌دهد، اما  قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید موجود در این مودم همراه با اتصال ۴ برابری،  دستیابی به سرعت‌های بالاتر را برای آن به‌راحتی فراهم می‌کند. فناوری نسل  سوم PowerSave و طراحی تراشه‌ی ۴ نانومتری کوالکام، به اسنپدراگون X70  اجازه می‌دهد تا این کار را با توان بسیار کمتری نسبت به قبل انجام دهد و  عمر باتری بیشتری داشته باشد.

دورگا ملادی، معاون ارشد بخش 5G، پهنای باند موبایل و زیرساخت کوالکام، در بیانیه مطبوعاتی کوالکام اضافه کرد:


اسنپدراگون X70 نمونه‌ای از دستاوردهای ما برای پی بردن به پتانسیل کامل 5G و فراهم آوردن هوشمندانه‌ی جهانی متصل است.


اسنپدراگون  X70 اواخر امسال دراختیار سازندگان گوشی‌های هوشمند قرار خواهد گرفت و  می‌توان انتظار داشت که اولین گوشی‌های مجهز به آن تا پایان سال ۲۰۲۲ به  بازار عرضه شوند.

با اینکه احتمال می‌رود این مودم در هسته‌ی گوشی‌های هوشمند سامسونگ سری  اس ۲۳ سال آینده استفاده شود، اپل هنوز به کار‌گیری مودم اسنپدراگون X65  را پیاده‌سازی نکرده است.

شایعات حاکی از آن است که نسل قبلی مودم  کوالکام پاییز ۲۰۲۲ در آیفون 14 عرضه شود و بدین‌ترتیب طرفداران اپل باید  تا اواخر ۲۰۲۳ برای استفاده از نسل بعدی فناوری مودم 5G منتظر بمانند.

منبع سایت : زومیت