پیشگیری از ریختن مایعات و خوراکی‌ها روی لپ تاپ

پیشگیری بهتر از درمان است. حتما این جمله  بارها به گوش‌تان خورده است. پس دست به کار شوید و قبل از اینکه روی لپ  تاپ تان غذا، نوشیدنی و انواع خوراکی ها بریزد پیشگیری‌های لازم را انجام  دهید.

در ادامه دو وسیله یا اکسسوری معرفی می‌کنیم که شاید تا به الان از کاربردشان بی‌اطلاع بوده‌اید.

کاور کیبورد ژله‌ای لپ تاپ: محافظ  کیبورد یا کاور کیبورد ژله‌ای مناسب با مدل لپ تاپ‌تان تهیه کنید. کاورهای  ژله ای در برابر رطوبت مقاوم هستند و قابلیت شستشو نیز دارند.

پایه نگهدارنده لپ تاپ: پایه‌های  نگهدارنده، مزیت‌های زیادی دارند. به دلیل فاصله‌ای که ایجاد می‌کنند مانع  از این می‌شوند که آب، مایعات و سایر مواد خوراکی روی لپ تاپ ریخته شود.

علاوه بر این با خرید پایه‌ نگهدارنده‌ی  لپ تاپ از مزایای دیگری نیز بهره خواهید برد. برای مثال از گردن درد و قوز  کردن پشت میز جلوگیری می‌کند و آناتومی کمرتان را در حالت ایده‌آل قرار  می‌دهد.

آب روی لپ تاپ ریخته است؟

اگر آب یا هر مایع دیگری روی لپ تاپ‌تان  ریخته است، پیش از هر اقدامی اولین کاری که باید بکنید این است که سریعا لپ  تاپ را خاموش کنید. سپس باتری لپ تاپ را خارج کنید واز قطع اتصال برق  اطمینان حاصل نمایید. (برای کسب اطلاعات بیشتر به بلاگ سازگار مراجعه کنید)

اگر مقدار کمی آب ریخته شده پس از قطع برق  و خارج کردن باتری، با یک حوله یا دستمال تمیز به آرامی رطوبت روی لپ تاپ  را سعی کنید از بین ببرید.

سپس لپ تاپ را برعکس کنید و روی حوله ای  قرار دهید تا اگر آبی که درون صفحه کلید نفوذ کرده است خارج شود. حداقل 48  ساعت فرصت دهید تا کاملا خشک شود.

تذکر: به هیچ وجه از سشوار، بخاری و سایر  وسایل گرمازا برای خشک کردن لپ تاپ و سایر وسایل دیجیتالی استفاده نکنید،  زیرا ممکن است درجه حرارت بالا آسیب بیشتری به دستگاه وارد کند.

در صورتی که مقدار آب ریخته شده روی لپ تاپ زیاد باشد، باید خودتان را برای عملیات بزرگ‌تری آماده کنید!

در این شرایط چون آب به داخل نیز نفوذ  کرده است باید صفحه کلید و شاسی لپ تاپ را باز کنید. فقط اگر فکر می‌کنید  از عهده باز کردن و سپس بستن آن برمی‌آیید وارد عمل شوید.

با یک دستمال تا جایی که می توانید رطوبت  را از بین ببرید.بعد از آن 48 ساعت صبر کنید تا مطمئن شوید که رطوبت به  صورت کامل از بین رفته است.

پیشنهاد می‌کنیم اگر لپ تاپ‌تان ضمانت  دارد آن را به دست تعمیرکار برسانید، چون بعد از باز کردن شاسی توسط خودتان  لپ تاپ از گارانتی خارج خواهد شد.

چای و قهوه روی لپ تاپ‌ ریخته است؟

چای و قهوه و سایر نوشیدنی‌های داغ به  نسبت آب، آسیب بیشتری به لپ تاپ وارد می‌کند. باید همان روش بالا که در  مورد آب گفته شد را این بار با سرعت بالاتری اجرا کنید. احتمال دارد که اگه  حجم زیادی به داخل لپ تاپ نفوذ کرده باشد به مادربرد یا سایر قطعات آسیب  وارد شده باشد. با این حال می‌توانید امید داشته باشید که با سرعت‌عمل  بیشتر، این آسیب‌ها به حداقل برسند.

اگر این روش را انجام دادید و بعد از دو روز لپ تاپ روشن نشد، وقت آن است که زودتر یک متخصص پیدا کنید و لپ‌ تاپ‌تان را نجات دهید.

در این مواقع به اطلاعات لپ تاپ فکر نکنید. فقط به این فکر کنید که خرید یک لپ تاپ جدید چه هزینه ای در بر خواهد داشت.

لیوان شیر روی لپ تاپ ریخته است؟

به علت اینکه شیر دیرتر از آب بخار خواهد  شد کمی صبر، حوصله و دقت بیشتری لازم است. هم‌چنین به دلیل وجود پروتئین و  مقادیر چربی، تا حدی چسبندگی نیز ایجاد می‌کند.

در هر صورت ناچارید که به سرعت لپ تاپ را  تمیز و خشک کنید. شک نکنید که سرعت عمل‌تان حتما ناجی لپ تاپ‌تان خواهد شد.  مراحل دیگر را هم طبق دستورالعملی که در مواجهه با سایر مایعات توضیح داده  شد به ترتیب انجام دهید.

ریختن سایر مایعات روی لپ تاپ؛ با مایعات چسبنده چه‌کار کنیم؟

مشکل‌سازترین و سخت‌ترین شرایط موقعی پیش  می‌آید که مایعاتی مانند هات چاکلت، نوشابه، آبمیوه و هر گونه مایعاتی که  حاوی شکر است روی لپ تاپ تان میریزد.

در این مواقع بهتر است فقط به این فکر کنید که هرچه سریع‌تر لپ تاپ را به دست تعمیرکار و متخصص این کار برسانید.