کابل تصویر VGA مخفف Video Graphics Array است و  برای اتصال به دستگاه هایی مانند پروژکتور و مانیتور و تلویزیون و غیره که  از طریق درگاه استاندارد صورت میگیرد متصل میشوند و تصویر را انتقال  میدهند.

با دبی اینجا همراه باشید.
و همچنین شما نیز میتوانید با استفاده ازکابل تصویر VGA، تصویر مورد نظر  خود را از صفحه نمایش کوچک به ویدیو پروژکتور و ابعاد بزرگتر انتقال داده و  فایل ویدیویی خود را ببینید.

Cable-VGA

در هر دو طرف کابل تصویر یک سوکت 15 پین قرار دارد که به صورت 3 ردیف 5 تایی تشکیل شده است.
در بعضی از مدل درپوش بر روی درگاه 15 پین آن وجود دارد تا از ورود گرد و  غبار و آب و آسیب های فیزیکی در امان باشد و ازطریق کارت های گرافیک و  مانیتور ها و ویدیوپروژکتور و از این قبیل که دارای درگاه 15 پین هستند  متصل می شوند.

Socket-Cable-VGA-15Pin

البته مدل دیگری نیز وجود دارد که سوکت دو طرف کابل دارای 14 پین هستند  و  به صورت دو ردیف 7 تایی تشکیل شده اند که آن ها را با نام MINI VGA  میشناسند.
این کابل ها از طریق درگاه هایی که در دستگاه های کوچکتر و بعضی از لپ تاپ  ها وجود دارد متصل میشوند و تصویر را انتقال میدهند و البته دیگر به ندرت  میتوانید از این قبیل کابل 14 پین را پیدا بکنید.

Socket-14Pin-VGA

وظیفه این درگاه یا سوکت که در هر دوطرف کابل وجود دارد انتقال تصویر به صورت آنالوگ است که با سه رزولیشن :

640*350 پیکسل

1280*1024 پیکسل

2048*1536 پیکسل تصویر را نمایش میدهد و شما میتوانید تصویر خود را ببینید

این کابل ها در اندازه های مختلف نظیر 0.5 مترو 1 متر و 2 متر و 3 متر و 5 متر و 10  متر وجود دارند و با توجه به استفاده مورد نظر اندازه کابل را انتخاب کنید و  از آن استفاده بکنید.

dubaiinja

dubai inja