ایلان ماسک قصد دارد با همکاری دو شرکت  تبلیغاتی تعداد دقیق بات های توییتر را محاسبه کند. جلسه دادگاه ماسک و  توییتر نیز قرار است در مهرماه برگزار شود.

ایلان ماسک با هدف فسخ قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توییتر قصد دارد از  شرکت های تبلیغاتی برای دستیابی به اسناد محاسبه تعداد حساب های بات و  اسپم توییتر استفاده کند. ایلان ماسک مدعی است تعداد بات های توئیتر بسیار  بیشتر از آن چیزی است که این شبکه اجتماعی اعلام می کند. با وجود این تعداد  بات امکان درآمدزایی نیز وجود نخواهد داشت. از طرفی این فرد مدیران توییتر  را نیز به نقص اساسی مفاد قرارداد متهم کرده است. ماسک که اخیراً در  توییتی اعلام کرد در صورتی که توییتر بتواند تعداد دقیق حساب های واقعی  پلتفرم خود را اعلام کند این قرارداد امضا خواهد شد به همین دلیل وکلای این  فرد از دو شرکت به نام Integral Ad Science و DoubleVerify درخواست کردند  تا اسناد و جزئیات مربوط به توییتر را بررسی کنند.

این دو شرکت تبلیغاتی با استفاده از فناوری های مخصوص به خود می توانند  مشخص کنند که تبلیغات دیجیتالی توسط افراد واقعی مشاهده شده است یا خیر.  شرکت های تبلیغاتی با استفاده از این سرویس های نرم افزاری خود می‌توانند  مشخص کنند تبلیغاتی که برای آنها پول پرداخت می کنند توسط افراد مشاهده می  شود یا توسط بات ها.

منبع : تکنانیوز