دوبی قصد دارد برنامه ریزی های جدیدی را در حوزه متاورس پیاده کند. به طوری که طبق گفته ولیعهد این شهر طی این برنامه ریزی 5 ساله  آنها به یکی از ده اقتصاد برتر جهان در حوزه متاورس تبدیل خواهند شد.  استراتژی جدید دوبی نیز ایجاد ۴۰ هزار شغل مجازی طی پنج سال خواهد بود که  در اثر آن حدود ۴ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی ایجاد می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و طبق گزارش بلومبرگ، دولت دوبی با هدف توسعه استانداردهای جامعه و  ساخت پلتفرم های ایمن قوانینی را فراهم کرده است تا بتواند به سرعت این  فناوری ها را در میان مردم مورد استفاده قرار دهد. ولیعهد دبی حمدان بن  محمد آل مکتوم به عنوان رهبر این برنامه قصد دارد به دولت در پنج برابر شدن  تعداد شرکت های بلاکچین طی ۵ سال کمک کند.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ شرکت در حوزه  متاورس و بلاک چین در دبی فعالیت می کنند و از طریق آن ها حدود ۵۰۰ میلیون  دلار به اقتصاد ملی این شهر کمک می شود. طبق گزارش خبرگزاری دولتی استراتژی  جدید به دنبال پرورش استعدادها و همچنین سرمایه گذاری در این زمینه از  طریق فراهم سازی آموزش برای توسعه دهندگان، محتواسازان و کاربران پلتفرم  های دیجیتال در متاورس و تمرکز بر آن خواهد بود.

برخی شرکت‌های بزرگ مستقر در دبی نیز از هم  اکنون برنامه ریزی های خود را برای ورود به دنیای متاورس آغاز کرده اند.  به عنوان مثال Emirates قصد دارد بیش از پیش از این فناوری استفاده کند.  علاوه بر فضای مجازی متاورس این شهر تلاش کرده است تا برخی شرکت های بزرگ  حوزه رمز ارز را نیز وارد خاک خود کند.