در حال حاضر کاربران با استفاده از محافظ  های حریم خصوصی نمایشگر تلاش دارند تا با انعکاس کم نور امکان نمایش محتوای  در حال تماشا یا مطالعه توسط اطرافیان را به حداقل ممکن برسانند. اما این  محافظ ها دارای زاویه خاصی هستند که دید را فقط در همان زاویه کاهش می دهند  و در صورت قرارگیری فرد دیگری در نزدیکی کاربر امکان مشاهده محتوا وجود  دارد. دلیل اصلی آن نیز عدم وجود هیچ گونه فناوری فعالی در صفحه نمایش و یا  محافظ ها می باشد.

 تی سی ال نیز قصد دارد تغییراتی را در  صفحه نمایش به جای محافظ ایجاد کند تا بتواند چنین مشکلی را حل کند. این  نمایشگر که به نمایشگر حریم خصوصی فعال نام گرفته از زوایای مختلف می‌تواند  محتوا را پنهان کند و به دلیل استفاده از فناوری فعال امکان تغییر حالتهای  حریم خصوصی را نیز دارد. در حال حاضر این فناوری روی یک لپ تاپ ۱۳ اینچی  تی سی ال مورد آزمایش قرار گرفته که در آن به راحتی به جای نمایشگر عادی از  صفحه نمایش حریم خصوصی استفاده می شود.

 اکنون این شرکت اعلام کرده است این فناوری  برای گوشی های هوشمند نیز توسعه داده شده و یک صفحه نمایش فوق نازک ۶.۵۸  اینچی تولید شده است. با فعال کردن قابلیت حریم خصوصی روی نمایشگر حتی  افرادی که در زاویه ۴۵ درجه و در نزدیک ترین حالت قرار می‌گیرند امکان  مشاهده محتویات روی صفحه نمایش را نخواهند داشت. در این فناوری عبور نور از  زاویه های کناری تنها ۱.۱۲ درصد است.