تفاوت کیس مینی استوک با کیس  های نو موجود در بازار بیشتر در اندازه کیس  می باشد و در بحث سخت افزاری  هیچ تفاوتی با هم ندارند و شما می توانید  برای انجام امور پیشرفته کاری از  کیس های مینی حرفه ای استفاده کنید. مینی  کیس ها ،با مشخصات متفاوتی در بازار عرضه شده و  شما براحتی می توانید بر  اساس نیاز خود آنرا تهیه نمایید و کلیه قطعات این  کامپیوترها براحتی قابل  ارتقاء می باشند. این کامپیوترها فول پورت بوده و حداقل ۸ و حداکثر ۱۲ پورت  USB دارند که  هم در پشت و هم در جلوی دستگاه تعبیه شده که همیشه در دسترس  باشند . علاوه بر پورت USB این کامپیوتر ها دارای پورت های صدا، میکروفون و  …. هم هستند.در ذیل به برخی از مزیت های کیس های دست دوم استوک می  پردازیم.

 این کامپیوترها فول پورت بوده و حداقل ۸ و حداکثر ۱۲ پورت USB دارند که  هم در پشت و هم در جلوی دستگاه تعبیه شده که همیشه در دسترس باشند . علاوه بر پورت USB این کامپیوتر ها دارای پورت های صدا، میکروفون و …. هم هستند.

در ذیل به برخی از مزیت های کیس های دست دوم استوک می پردازیم:

۱- استحکام بدنه این کامپیوترها بسیار بالاست زیرا فلزات به  کار رفته در آنها از آلیاژهای بسیار مرغوب موجود دربازار اروپا و امریکا  بوده طوری که تا سالها همان کیفیت و زیبایی اولیه تولید خود را حفظ می  کنند.

 

۲- دسترسی آسان به فضای داخلی کیس این کامپیوتر ها طوری طراحی  شده اند که نه تنها خود بلکه قطعات موجود در آنها را هم می توانید فقط با  فشردن چند دگمه جابجا کرده و به کلیه تجهیزات موجود در کامپیوتر دسترسی  داشته باشید.

 

۳- فن خنک کننده هارد در این کامپیوتر ها در قسمت پایین هارد  فن قرار گرفته است می پرسید چرا؟ یکی از قسمت هایی که در کامپیوتر ها دایم  در حال استفاده است هارد می باشد در ضمن ما کلیه اطلاعات خود را بر روی  هاردها ذخیره مینماییم پس سلامت این دستگاه برای ما بسیار حیاتی است ثانیا  وقتی که هارد  کامپیوتر خنک باشد سرعت بازخوانی اطلاعات افزایش پیدا می  کند.

 

۴-این کامپیوترها مجهز به فن گازی هستند می پرسید فن گازی چیست؟ کلیه تجهیزات الکترونیکی خصوصا کامپیوترها که دارای cpu می باشد بعد ار مدتی کارکردن داغ شده و باید با استفاده از یک سیستم  دوباره خنک شوند در غیر این صورت زیاد دوام نیاورده و در کمتر از چندین  ساعت خراب شده و از بین می روند.بدین منظور در این کامپیوتر ها به جای  استفاده از فن خنک کننده از سیستم فن گازی همانند همان چیزی که که در یخچال  ها وجود دارداستفاده میکنند که هم بیصداست و هم قدرت بالایی دارد.

با دبی اینجا همراه باشید.

 

۵-اندازه این کیس ها نصف کیس های موجود دربازار است و تمام  تجهیزات مورد نیاز یک کامپیوتر در همان فضای کوچک طراحی شده و قرار گرفته  است. اندازه این کیس ها ۳۴*۳۰*۹ سانتیمتر است که در نوع خود منحصر به فرد  است این ابعاد اجازه میدهد که هر جایی این کیس ها رو بزارین و نگران به هم  ریختن دکوراسیون و ظاهر خونه و میز کامپیوترتون نباشید همینطور با این  ابعاد میتونید کیس رو خیلی  راحت جابجا کنید یا حتی به مکان های دیگه  ببرینش بدون اینکه نگران وزن و اندازش باشید.

 

۶-عملکرد سخت افزاری بهینه در این کامپیوتر ها سخت افزار های  موجود طوری طراحی شده اند که علاوه بر حجم کم بهترین بازدهی را نیز دارند  زیرا اگر به طور مثال یک سی پی یو با یک کارت گرافیک نامناسب بر روی  کامپیوتر کانفیگ شود ،سرعت سیستم کاهش میابد اما در این کامپیوتر ها سخت  افزار ها طوری توسط شرکت سازنده انتخاب شده اند که علاوه بر حجم کم بهترین  ارتباط را با یکدیگر دارند طوری که سیستم بهترین عملکرد و بازدهی را دارد.

 

۷-عمر بالا  این کامپیوترها طوری طراحی شده اند که بتوان از  آنها ساعات طولانی استفاده کرد و سازندگان این کامپیوتر ها چون میدانند که  این دستگاه ها زیاد مورد استفاده قرار میگیرند طوری در ساخت این دستگاه ها  ظرافت به خرج داده اند که این کامپیوتر ها کمتر دچار آسیب شده و خراب  میشوند.