به نظر می‌رسد که پردازنده‌های نسل دوازده اینتل بسیار بیشتر از آن‌چیزی که توقع داشتیم ارتقاء یافته‌اند، چرا که پردازنده میانرده Core-i5 12400 توانست در بنچمارک گیمینگ، پردازنده پرچم‌دار نسل قبلی یعنی Core-i9 11900K را شکست دهد!

🔸 پردازنده 12400 که بازار گیمینگ را هدف قرار داده است، در بنچمارک‌های قبلی توانسته بود با پردازنده رقیب یعنی Ryzen 5 5600X به خوبی رقابت کند اما حالا پرچم‌دار نسل قبلی خود را هم در آخرین بنچمارک منتشر شده هم شکست داد.

🔹 طبق نتایجی که کاربر Chi11eddog در توئیتر از بنچمارک این پردازنده منتشر کرده است،با وجود اینکه این بنچمارک در گیمینگ 1440p تست شده است، پردازنده جدید اینتل توانست به طور میانگین تقریباً ۲ درصد از پردازنده 11900K عملکرد بهتری را نشان دهد.

🔸 اما این تمام ماجرا نیست و این پردازنده در بخش دما و انرژی مصرفی هم بهتر عمل کرده و به طور میانگین در دمای ۶۴ درجه با مصرف ۷۵ وات عمل می‌کند که در زمان بارگذاری Prime95 به ۱۰۰ وات می‌رسد.

🔹 در آخر باید گفت که این پردازنده با ۶ هسته، ۱۲ رشته، کش L3 برابر با ۱۸ مگابایت، توان طراحی گرمایی ۶۵ وات و کلاک ۳ گیگاهرتز که تا ۴.۶ گیگاهرتز بوست می‌شود، فقط ۱۸۰ دلار قیمت خواهد داشت در صورتی که پردازنده 11900K قیمتی بالای ۵۰۰ دلار دارد