مراحل اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ، کامپیوتر یا رایانه

پروژکتور را روشن کنید. (وقتی که  لپ تاپ بالا می آید، سیستم عامل (به طور مثال ویندوز) به دنبال همه  دستگاه‎هایی می‎گردد که به لپ تاپ وصل شده‎اند. بنابراین درصورتی که سیستم  عامل، پروژکتور را نشناسد، دیگر نرم‎افزار لود نمی‎شود و قادر به برقراری  ارتباط با آن نیست. پس به یاد داشته باشید که وقتی آماده ارایه مطلب و  کنفرانس دادن می شوید، اول پروژکتور را روشن کنید ، سپس از دکمه های تابع  استفاده کنید)

با دبی اینجا همراه باشید.

 1. جهت اتصال صحیح، کابل‎ها را طبق تصویر زیر که برای اکثر مدلهای پروژکتورهای جدید به کار می‎آید، به پروژکتور وصل کنید.

وصل کردن پروژکتور به رایانهمراحل اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و رایانه

 • شناسایی اتصالات موجود

پنج نوع اتصال وجود دارد که به پروژکتور  امکان اتصال به  یک رایانه یا تلویزیون را می‎دهد. (قبل از وصل کردن به این  دستگاه‎ها، لازم است تشخیص بدهید که رایانه شما به همراه تلویزیون و  پروژکتور چه امکاناتی دارند)


 • VGA: یکی از  رایج ترین اتصالات رایانه به شمار می‎آید. با این وجود همه مانیتورها و  پروژکتورها این ورودی را ندارند. VGA دارای ۱۵ پین است که اغلب برای  مانیتور رایانه استفاده می شود.

IMG_0066VGAvgaپورت وی جی ا ی

 • HDMI: این  پورت در حال تبدیل شدن به یکی از اتصالات محبوب کاربران رایانه و به همان  نسبت تلویزیون و پروژکتور است. کارت‎های ویدیویی جدیدتر برای رایانه‎های  رومیزی از خروجی HDMI استفاده می‎کنند که برای اتصال به LCD ،LED TVs و به  همان نسبت سیستم‎های پروژکتورهای اچ دی سینمای خانگی به صورت عالی کارایی  دارند. HDMI بالاترین کیفیت را از یک رایانه به یک تلویزیون یا پروژکتور  ارائه می دهد.

hdmiiHDMIHDMIHDMI Cables

 • DVI: پورت DVI  از VGA جدیدتر است و تصویر واضح‎تری را نمایش می‎دهد. از این پورت بیشتر در  پروژکتورها نسبت به تلویزیون‎ها استفاده می‎شود. از انجایی که پورت DVI  درپروژکتورها و تلویزیون‌ها به ندرت یافت می‎شود ما به شما پورت HDMI را  توصیه می‎کنیم.

dvi

 • Composite Video: این  پورت معمولا در پروژکتورها و تلویزیون‎ها یافت می‎شود اما در کامپیوترهای  مدرن کمیاب است. اتصال آن از طریق کابل مادگی زردی با دسته سه تایی قرمز،  سفید و زرد صورت می‎گیرد. تنها از آن در ویدئو‎کارتهای قدیمی کامپیوترهای  رومیزی استفاده می‎شود.

co,posite videoComposite Video

 • S-Video: از  این اتصال عموما در تلویزیونها و پروژکتورها استفاده می‎شود اما به طورر  رسمی در لپ تاپ ها و کامپیوترهای رومیزی دیده می‎شود. این پورت در رده  بالاتری از ویدئو کامپوزیت‎ها قرار می‎گیرد.

s videoS-Video

نکات:

 • برای داشتن بهترین کیفیت تصویر، به شما توصیه می‎کنیم رزولوشن را طوری  تنظیم کنید که با رزولوشن اصلی پروژکتور دقیقا یکی باشد. ما پیشنهاد  می‎کنیم که رایانه‎تان با ۶۰ هرتزrefresh rate راه اندازی شود.
  بدین منظور ابتدا گزینه advanced settings را کلیک می‎کنیم تا پنجره جدیدی  باز شود که تنظیمات monitor در آن وجود دارد، باز شود. در قسمت monitor  setting عدد ۶۰ هرتز را برای screen refresh rate انتخاب می‎کنیم و گزینه  Apply را می‎زنیم تا تنظیمات جدید فعال شود.

شکل5تنظیمات مانیتور

 • در حالی که بعضی از کامپیوترها دارای پورت‎های کامپوزیت، s-video یا  ویدئو کامپوننت هستند، شما تنها با استفاده از کابل‎های DVI یا VGA و البته  HDMI به بهترین تصویر خواهید رسید.
 • پروژکتورها سیگنال‎های کامپیوتری را از طریق “یو اس بی” یا “فایروایر” دریافت نخواهند کرد.
 • اکثر کابل‎کشی‎ها این امکان را به شما می‎دهند که از حداکثر حدود ۴٫۵  تا ۷٫۵ متر VGA یا DVI بدون هیچ سخت افزار اضافی استفاده کنید. نصب‎های  وسیع‌تری که به بیش از این مقدار کابل‎کشی VGA یا DVI نیاز دارند، به یک  تقویت کننده سیگنال احتیاج خواهند داشت.
 • برای داشتن بهترین صدا به شما توصیه می‎کنیم که کارت صدای رایانه را به  یک دریافت کننده صوتی یا بلندگوهای رایانه‎ای متصل کنید. این کار، صدای با  کیفیت و بلندی تولید خواهد کرد.
 • اگر در نظر دارید که از بلندگوهای پروژکتور (اگر در دسترس باشند)  استفاده کنید، شما ممکن است به یک آداپتور صوتی خاص احتیاج پیدا کنید. همه  کارت صداهای رایانه‎ای یک جک خروجی صوتی ۳٫۵ میلیمتری دارند. بعضی از  پروژکتورها دارای رابط‎های ورودی صوتی استریو RCA هستند. شما ممکن است به  یک مینی جک ۳٫۵ میلیمتری برای آداپتور RCA استریو یا کابل نیاز داشته  باشید. بعضی از پروژکتورها ممکن است با یک آداپتور صوتی ارائه شوند.
 • اگر یک کارت گرافیک single head (یک پورت نمایشگر) دارید و دوست دارید  به یک نمایشگر رومیزی و پروژکتور متصل شوید، لازم است که از یک اسپیلاتور تصویر تقویت  کننده VGA استفاده کنید. این اسپیلاتور سیگنال‎های رایانه‎ای را تقسیم  کرده و به بیش از یک دستگاه نمایش خروجی می‎دهد. بعضی از کامپیوترها، کارت  گرافیک dual head (دو پورت نمایشگر) دارند که به شما این اجازه را می‎دهد  که از یک نمایشگر رایانه و پروژکتور بدون هیچ وسیله اضافی استفاده کنید.
 • راهنمای اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور با ویندوز ۸

تنظیمات ویندوز 8 برای ویدئو پروژکتورتنظیمات ویندوز ۸ برای ویدئو پروژکتور