۱- چرا نمی‎توانم رنگ، رنگ سایه و سایر تنظیمات تصویر را تغییر دهم؟
بعضی از گزینه‎های منو بر حسب نوع سیگنالی که پروژکتور دریافت  می‎کند، ظاهر خواهند شد. برای سیگنال‎های رایانه پروژکتور به شما امکان  تغییر  رنگ، رنگ‎سایه ومیزان شفافیت را نمی‎دهد. این نوع تنظیمات تنها برای  منابع ویدئویی مثل VCR یا DVD player هستند.

با دبی اینجا همراه باشید.

۲- با استفاده از چه کابلی می‎توانم بهترین کیفیت تصویر را داشته باشم؟

نوع سیگنالکیفیتنوع رابط
انالوگ، کیفیت تی ویضعیفComposite
انالوگ، کیفیت تی ویضعیفS-video
سیگنال رایانه‎ای انالوگخوبVGA
سیگنال رایانه‎ای دیجیتالعالیDVI
سیگنال رایانه‎ای دیجیتالعالیHDMI

۳٫اگر  پروژکتور تصویر رایانه شما را شناسایی نکند، اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ  را برای نمایش روی صفحه و خروجی پروژکتور تنظیم کرده‎ باشید.

برای ویندوز ۷ و۸ شما می  توانید دکمه Windows و“P” را چند بار تا انجام تنظیم فشار دهید. (یا این  مراحل را به ترتیب انجام دهید Start Menu -> All Programs ->  Accessories و سپس روی گزینه Connect to a Projector کلیک کنید و یا از  میانبر Windows key و یا Command key + P استفاده کنید)

شکل1

Windows Start menuWindows Start menu

اگر با انتخاب کلید‎های (پنجره ویندوز و p  ) تصویر نمایش داده نشد، باید ببینیم درایور گرافیک سیستم نصب می‎باشد یا  نه. برای این کار روی my computer راست کلیک می‎کنیم وطبق دستورالعمل زیر  عمل می‎نماییم:

6

حال اگر گرافیک سیستم نصب نباشد، آن را نصب کرده و دیتا پروژکتور را راه اندازی می‎نماییم.

برای ویندوز های ویستا و اکس پی شما  می توانید این کار را با فشار دادن دکمه‎ی Fn و دکمه تابع دیگری، به طور  همزمان انجام دهید. در لیست زیر فهرست رایج ترین لپ تاپ‎ها و کلیدهای آنان  که باید به طور همزمان گرفته شوند، قرار دارد:

کلیدسازنده
Fn+F5Acer
Fn+F8Dell
Fn+F4Gateway
Fn+F5Hp (نه برای همه‎ی مدل‎ها)
Fn+F7IBM/ Lenovo/ Think Pad
Fn+F7Sony
Fn+F5Toshiba
  • بر حسب نیاز یکی از گزینه‎های زیر را انتخاب کنید.

Untitled-2

در ویندوز ۷ و ۸ 

Duplicate: در این حالت تصویر بر روی صفحه نمایش و همچنین لپ تاپ نمایش داده می‎شود.
Extend: در این حالت تصویر شما بر روی دو مانیتور پخش می‎شود و می‎توانید مطالب مورد نظر را بین دو مانیتور جا به جا کنید.

Projector only : در این حالت تصویر فقط بر روی صفحه نمایش پروژکتور پخش خواهد شد.

11

عیب یابی و رفع مشکل

  • اگر فقط رایانه تصویر را برای چند لحظه نشان میدهد و بعد ارتباط قطع می  شود، باید اندازه تصویر لپ تاپ را تغییر دهید. روش کار به صورت زیر است:

* نکته بسیار مهم:  ویدئوپروژکتورها دارای یک رزولوشن اصلی هستند و برای نمایش کیفیت واقعی  الزامیست تا کامپیوتر بر روی همان رزولوشن تنظیم شود. البته همه پروژکتورها  تا حدی می توانند رزولوشن‌های بالاتر و پایین‌تر را دریافت کنند و آن را  به رزولوشن خود تبدیل کنند اما این کار به شدت وضوح تصویر را از بین  می‌برد. مثلا در نمایش محتوای دارای متن بسیار اذیت کننده خواهد بود.

در ویندوز ۷،۸ و ویستا:

بر روی دسکتاپ کلید راست کرده و رزولوشن   personalize ← display ← change display settings ←resolution را بر روی  رزولوشن درست تنظیم کنید.

در ویندوز xp :

بر روی دسکتاپ کلید راست کرده properties ←  display ← resolution و آن را را بر روی رزولوشن درست تنظیم کنید. (باید  تصویر آمده باشد، در غیر این صورت سیستم (لپ تاپ) را تعویض کرده و مراحل  بالا را تکرار کنید)

راه حل دیگر :اگر تصویر  به ویدئو پروژکتور منتقل نشد، می بایست وارد منوی ویدئو پروژکتور شده و سپس  ورودی COMPUTER را انتخاب کنید تا مشکل برطرف شده و در ویدئو پروژکتور  تصویر صفحه نمایش لپ‎تاپ را داشته باشید.

همچنین اگر نگه داشتن کلید ویندوز و فشردن  همزمان کلید P، عمل نکرد و منویی را به روی صفحه نمایش لپ تاپ ظاهر نکرد،  در این صورت می بایست کلید FN را از کیبورد نگه داشته و در همین حال یکی از  کلیدهای F3 تا F8 که روی آن عکس مربوط به اتصال به ویدئو پروژکتور است را  فشار دهید تا منوی مذکور ظاهر شود و سپس گزینه ی DUPLICATE را انتخاب کنید.

  • ممکن است کامپیوتر در حال ارائه به حالت sleep رفته و سیگنالی که از سمت پروژکتور فرستاده می‎شد قطع شود.
    برای رفع این مشکل، تنظیمات انرژی لپ تاپ را مطابق ان چه در زیر امده است، تنظیم کنید.

در ویندوزxp:

جهت غیر فعال کردن ویژگی های حالت power saving، به مسیر زیر بروید.
Start/settings/control panel/Power options
سپس  قسمت Power Schemes را انتخاب کرده و همه ۶ گزینه را بر روی حالت  never قرار دهید و نهایتا بر روی save as و سپس روی apply کلیک کنید.
بر روی سربرگ advanced رفته و When I close the lid of my portable  computer را در حالت none قرار دهید و در پایان ok را زده و از منوی “Power  Options” خارج شوید.

در ویندوز ۷ و ۸:

جهت غیر فعال کردن ویژگی های حالت power saving، به مسیر زیر بروید.
start/control panel/power option
سپس به قسمت change when the computer sleeps رفته و گزینه put the  computer to sleep را در حالت never قرار می‎دهیم ونهایتا بر روی save  changes کلیک می‎کنیم.

دبی اینجا

دوبی اینجا